Zámutovčaník

Detská folklórna skupina Zámutovčanik

Detská folklórna skupina Zámutovčaník vznikla v roku 2017. Na prvom nácvik sa deti stretli 29. novembra 2017. Ideou detskej folklórnej skupiny je pracovať s deťmi. Predovšetkým sme  sa chceli zamerať na podstatne širšie vzdelávanie detí v prejavoch širokej škály slovenskej ľudovej kultúry. Zamerať sa  nie len na pohybovú kultúru, ale na spojenie prejavov tanečných, speváckych a ľudového divadla tak, ako to bolo v pôvodnej ľudovej kultúre zaznamenávané. Rovnako  našim cieľom je viesť deti k radosti z činnosti čo sa potom prejavuje aj počas našich vystúpení.

Námety na tvorbu čerpáme z obce Zámutov, ale využívame aj detské hry z celého Slovenska.

Momentálne sa tešíme veľkému záujmu detí o tanec a ľudové tradície. Deti majú za sebou aj svoje prvé vystúpenia.

Vedenie skupiny:

Mgr. Viera Hardoňová

Ing. Gabriel Hardoň

Nácviky:

1. skupina: deti z MŠ a žiaci ZŠ od prvého po tretí ročník ZŠ, každý utorok od16:00 – 16:50  v telocvični Základnej školy Zámutov

2. skupina: žiaci 4 ročníka a vyššie,  každý utorok od 17:00 do 18:00 v telocvični Základnej školy Zámutov

Bližšie informácie na čísle 0908636298